Księżycowe drewno

Księżycowe drewno

W świecie przyrody istnieją zjawiska i skarby, które potrafią nas zadziwić i zaintrygować. Jednym z nich jest tajemnicze „księżycowe drewno”.  Dziś odkryjemy czym jest księżycowe drewno, jakie ma właściwości i… czy rzeczywiście istnieje?

Czym jest księżycowe drewno?

Termin księżycowe drewno odnosi się do drewna, które pozyskiwane jest w fazie ubywającego księżyca. Ta faza księżyca ma wpływać na większą ilość wody w drewnie, dzięki czemu drewno kurczy się bardziej podczas suszenia, a później już tylko minimalnie.

Księżycowe drewno miało być stosowane do budowy statków oraz świątyń. Obecnie ma służyć do budowy domów.

Księżycowe drewno a drewno ścięte zimą

Sama faza księżyca to nie wszystko, istotna jest jeszcze pora roku. Pozyskanie drzewa zimą sprawia, że jego drewno jest odporne na ataki owadów i grzybów. Dzięki czemu nie wymaga zabezpieczenia środkami chemicznymi. Takie drewno ma być także bardziej odporne np. na wstrząsy.

Czy drewno księżycowe istnieje?

Odpowiedzi na to pytanie polecamy szukać w ciekawym artykule „Księżycowe drewno oczami nauki” dostępnym na stronie siedem-wierzb.pl/ksiezycowe-drewno-oczami-nauki.

Zobacz też:

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zostaw po sobie ślad w komentarzu poniżej, a także odwiedź nasze profile społecznościowe!

Źródła:

https://strzebielino.gdansk.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/drewno-ksiezycowe [Dostęp 3.11.2023 r.]

https://www.thoma.at/pl/drewno-ksiezycowe/ [Dostęp 3.11.2023 r.]

https://siedem-wierzb.pl/ksiezycowe-drewno-oczami-nauki/ [Dostęp 3.11.2023 r.]

 

5/5 - (1 {głos/głosy})

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top